КОМПРЕСОРНИЙ НЕБУЛАЙЗЕР ULAIZER FIRST AID CN-02 MQ

Юлайзер™ First Aid - img ulaizer first aid

1. ПЕРЕДМОВА

Дякуємо Вам за вибір небулайзера ULAIZER FIRST AID CN-02 MQ. Це компактний медичний прилад, за допомогою якого лікарський засіб вводиться в дихальні шляхи. За умови дотримання правил експлуатації та запобіжних заходів небулайзер слугуватиме протягом багатьох років.

Прилад розроблено для лікування пацієнтів, які страждають на бронхіальну астму, бронхіт, хронічне обструктивне захворювання легень, риніт та інші респіраторні захворювання. Потік повітря, що надходить до небулайзерної камери через прозору трубку, перетворює лікарський засіб на своєрідний «туман» (аерозоль), завдяки чому його легко вдихати (при цьому лікарський засіб не руйнується).

Небулайзер ULAIZER FIRST AID CN-02 MQ слід застосовувати під наглядом особистого лікаря та/або пульмонолога. Рекомендується уважно ознайомитися з усіма інструкціями щодо експлуатації для отримання повної інформації про прилад.

Забороняється використовувати небулайзер не за призначенням.

2. ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

Примітка: перед використанням приладу необхідно уважно ознайомитись із усіма інструкціями. Під час використання електронного приладу необхідно дотримуватись основних запобіжних заходів.

Увага! Недотримання інструкцій та порушення правил експлуатації приладу може призвести до травмування користувача або виходу обладнання з ладу.

Запобіжні заходи під час роботи з приладом:

 1. Для запобігання ураженню електричним струмом потрібно дотримуватися таких правил безпеки:
  • уникати потрапляння води на прилад;
  • не занурювати прилад та шнур у воду;
  • не використовувати небулайзер під час купання;
  • не намагатися дістати прилад у разі його падіння у воду – необхідно негайно від’єднати його від електричної мережі.
 2. Забороняється експлуатація приладу з пошкодженими частинами (зокрема з пошкодженим шнуром живлення), а також після його падіння у воду. У подібних випадках слід негайно звернутися до сервісного центру для проведення діагностики і подальшого ремонту приладу.
 3. Забороняється використовувати прилад безпосередньо поруч з вогненебезпечними газами, киснем або аерозолями.
 4. Необхідно відключати прилад від електричної мережі перед очищенням, заповненням, а також після кожного використання.
 5. Забороняється використовувати інші комплектуючі, крім рекомендованих виробником.

Забороняється використовувати небулайзер для пацієнтів, які перебувають без свідомості.

Інструкції для роботи з приладом:

 1. Під’єднати прилад до електричної мережі з припустимим для нього рівнем напруги.
 2. Забороняється залишати працюючий прилад без нагляду.
 3. Забороняється використовувати небулайзер з пошкодженим кабелем живлення або несправною штепсельною вилкою, а також у разі потрапляння його у воду, падіння або порушення належної роботи. У подібних випадках необхідно віднести прилад до сервісного центру для ремонту.
 4. У разі виникнення будь-яких ознак порушень належної роботи небулайзера слід негайно припинити експлуатацію приладу, відключити його від електричної мережі, встановити причину несправності та усунути її.
 5. Відразу після використання прилад необхідно відключити від електричної мережі.
 6. Забороняється закривати отвори для повітря сторонніми предметами або ставити прилад таким чином, що потрапляння повітря в отвори буде утруднено.

Запобіжні заходи при зберіганні:

 1. Не допускати зберігання приладу безпосередньо поруч із джерелами високої температури. Не допускати впливу вологості, а також потрапляння прямих сонячних променів.
 2. Зберігати в недоступному для дітей місці.
 3. Необхідно вимикати прилад після використання.

Заходи безпеки при очищенні:

 1. Не занурювати небулайзер у воду – це може призвести до його пошкодження.
 2. Перед очищенням прилад необхідно відключати від електричної мережі.
 3. Після кожного використання необхідно очищати всі елементи приладу, для яких передбачена чистка, відповідно до настанов, зазначених у цій інструкції.

Важлива інформація
Електродвигун компресора обладнаний пристроєм теплового захисту, який відключає небулайзер у разі можливого перегрівання. Після того як пристрій теплового захисту відключить небулайзер, необхідно виконати такі дії:

 1. Вимкнути небулайзер.
 2. Від’єднати небулайзер від електричної мережі.
 3. Зачекати 30 хвилин, доки двигун не охолоне і його можна буде включити повторно. Переконатися, що отвори для подачі повітря не закриті сторонніми предметами.

Після завершення процедури вимкнути небулайзер і відключити його від електричної мережі.

3. ОПИС ПРИЛАДУ ULAIZER FIRST AID CN-02 MQ *

Юлайзер™ First Aid - first img1 1

* Зовнішній вигляд пристрою може дещо відрізнятись від зображення на упаковці

4. ВИКОРИСТАННЯ

 1. Після розпакування небулайзера ULAIZER FIRST AID CN-02 MQ необхідно встановити на міцну горизонтальну поверхню. Потім слід переконатися, що, сидячи за столом, є можливість легко дотягнутися до управління приладом, а його вентиляційні отвори не закриті сторонніми предметами.
 2. Переконатися, що вимикач знаходиться в положенні «OFF» (ВИМКНЕНО).
 3. Обережно повернути верхню частину небулайзерної камери проти годинникової стрілки і від’єднати її від нижньої частини (рис. 1).
 4. Заповнити небулайзерну камеру призначеним Вам лікарським засобом (рис. 2).

Примітка: лікарський засіб необхідно заливати безпосередньо в небулайзерну камеру (забороняється заповнювати камеру понад міру). Рекомендований рівень – 5 мл. Застосовувати тільки ті лікарські засоби, які призначив лікар. При цьому необхідно дотримуватися тривалості і кратності інгаляцій.

 1. Обережно повернути верхню частину небулайзерної камери за годинниковою стрілкою, щоб закрити камеру. Переконатися, що верхня і нижня частини небулайзерної камери надійно з’єднані (рис. 3).
 2. Приєднати повітряну трубку до небулайзерної камери (рис. 4).
 3. Легкими круговими рухами приєднати інший кінець повітряної трубки до роз’єму трубки на приладі (рис. 5).
 4. Щільно з’єднати маску, загубник (ротовий мундштук), носову насадку з небулайзерною камерою (рис. 6).
 5. Тримати небулайзерну камеру таким чином, як це показано на рисунку. Видихати через загубник, маску чи носову насадку (рис. 7, 7a).
 6. Під’єднати шнур живлення до відповідної електричної мережі. Переконатися, що вимикач знаходиться в положенні «OFF» (ВИМКНЕНО).
 7. Для включення небулайзера натиснути вимикач.
 8. Після завершення процедури вимкнути небулайзер. Відключити його від електричної мережі.

Юлайзер™ First Aid - pro img4 1Юлайзер™ First Aid - pro img4 2Юлайзер™ First Aid - pro img4 3Юлайзер™ First Aid - pro img4 4Юлайзер™ First Aid - first img4 5Юлайзер™ First Aid - pro img4 6Юлайзер™ First Aid - pro img4 7Юлайзер™ First Aid - pro img4 8

5. ОЧИЩЕННЯ

Важлива інформація
Перед очищенням прилад необхідно вимкнути, відключити від електричної мережі і почекати, доки він охолоне. Після кожного використання ретельно промити теплою водою небулайзерну камеру і додаткові комплектуючі (загубник, маску тощо).

Обережно протерти всі елементи м’якою тканиною. Після висихання всіх елементів зібрати небулайзерну камеру, поставити її разом з іншими комплектуючими в сухий контейнер, який щільно закривається, або провести дезінфекцію.

При очищенні необхідно ретельно видаляти всі забруднення. Категорично забороняється використовувати для очищення небулайзера такі речовини, що можуть бути токсичними при попаданні на шкіру або слизові оболонки, при ковтанні або вдиханні.

Для очищення небулайзера необхідно використовувати м’яку тканину, на яку можна нанести невелику кількість мийного засобу (у разі потреби).

Забороняється використовувати абразивні засоби для чищення. Забороняється занурювати небулайзер у воду.

 1. Переконатися, що всередині небулайзера немає води та інших рідин.
 2. Забороняється поміщати прилад або додаткові комплектуючі в посудомийну машину.
 3. Забороняється торкатися приладу мокрими руками, якщо він підключений до електричної мережі. Забороняється розпилювати воду поблизу небулайзера. Необхідно використовувати тільки повністю сухий небулайзер.
 4. Забороняється розпилювати рідину в напрямку вентиляційних отворів. Попадання рідини в небулайзер призводить до виходу з ладу його електричних елементів або інших деталей, а також може викликати порушення в роботі приладу.

6. ДЕЗІНФЕКЦІЯ

Під час проведення дезінфекції небулайзерної камери і комплектуючих необхідно дотримуватися нижченаведеної інструкції. Дезінфекцію небулайзера потрібно виконувати після завершення всіх процедур наприкінці дня.

 1. Спочатку потрібно очистити небулайзерну камеру і комплектуючі згідно з інструкціями, зазначеними в розділі «ОЧИЩЕННЯ».
 2. Змішати одну частину білого оцту з трьома частинами дистильованої води. Переконатися, що кількості приготовленого розчину достатньо для того, щоб повністю занурити в нього небулайзерну камеру, повітряну трубку, загубник і маску.
 3. Небулайзерну камеру, загубник і маску слід ретельно вимити теплою водою з додаванням невеликої кількості м’якого засобу для очищення. Після цього добре промити всі елементи під проточною гарячою водою.
 4. Занурити всі елементи, що підлягають дезінфекції, у розчин на 30 хвилин.
 5. Дезінфекцію небулайзерної камери, повітряної трубки, загубника і маски можна виконати за допомогою звичайного випарника. При використанні випарника для дезінфекції необхідно дотримуватись інструкції виробника.

Примітка: забороняється поміщати небулайзерну камеру і маску в киплячу воду.

 1. Обережно протерти всі елементи м’якою тканиною.
 2. Для дезінфекції маски рекомендується використовувати відповідні дезінфікуючі речовини.
 3. Після повного висихання всіх елементів необхідно зібрати небулайзерну камеру і покласти всі компоненти приладу в сухий контейнер, який щільно закривається.

Примітка: необхідно переконатися, що всі компоненти повністю сухі (особливо після очищення), оскільки наявність вологи може спричинити розмноження бактерій.

Висихання

Помістити всі окремі елементи небулайзера на суху, чисту, вологопоглинаючу поверхню та залишити до повного висихання (не менше 4 годин).

7. ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ І ДОДАТКОВІ КОМПЛЕКТУЮЧІ

Юлайзер™ First Aid - pro img7 1Запасні частини та додаткові комплектуючі для небулайзера можна придбати в аптеці чи магазині медичної техніки. Додаткові комплектуючі: дитяча маска, наконечник для вдихання через ніс (назальна канюля), загубник-соска для немовлят. За допомогою загубника-соски немовля може вдихати аерозоль, продовжуючи при цьому нормально дихати (рис. 8).

За допомогою пристрою для регулювання подачі повітря (економайзер) можна контролювати витрату повітря, заощадити лікарський засіб під час пауз (рис. 9).

Юлайзер™ First Aid - pro img7 2

Заміна повітряного фільтра

Необхідно перевіряти стан фільтрів після кожного десятого використання. Замінити фільтр у разі його сильного забруднення. Якщо фільтр став вологим, його також слід замінити.

 1. Зняти кришку фільтра, яка розташована на корпусі приладу (рис. 10).
 2. Замінити старий фільтр на новий (рис. 11).
 3. Встановити кришку на місце (рис. 12).

Юлайзер™ First Aid - first img7 3Юлайзер™ First Aid - pro img7 4Юлайзер™ First Aid - first img7 5

Примітка: забороняється чистити і застосовувати повторно використані фільтри. Використовувати тільки ті фільтри, що постачаються виробником. В іншому разі небулайзер може бути пошкоджений або не зможе забезпечити ефективного лікування. Забороняється використовувати небулайзер без фільтра.

8. ВИЯВЛЕННЯ ТА УСУНЕННЯ НЕСПРАВНОСТЕЙ

Несправність/запитання Можлива причина/усунення
У небулайзерній камері утворюється невелика кількість аерозолю (або аерозоль відсутній)
 1. У небулайзерній камері надмірна або замала кількість лікарського засобу (мінімум – 2 мл, максимум – 8 мл, рекомендовано – 5 мл).
 2. Переконатися, що отвори не засмічені. У разі необхідності – прочистити (наприклад, промити). Повторно використати небулайзерну камеру.
 3. Небулайзерна камера не знаходиться у вертикальному положенні.
 4. Лікарський засіб не підходить для проведення інгаляції (наприклад, він занадто в’язкий).

Лікарський засіб повинен призначати лікар!

Вихід занадто низький Перегинання повітряної трубки, сильне забруднення фільтра, занадто багато розчину для інгаляції, нестабільна напруга в мережі.
Які лікарські засоби можна використовувати для інгаляції?

Необхідна консультація лікаря!

Для інгаляції за допомогою небулайзера можна використовувати всі затверджені лікарські засоби.

У небулайзерній камері залишається невелика кількість розчину для інгаляції Це нормально – розчин залишається в камері з технічних причин. Необхідно припинити інгаляцію після появи помітної відмінності в шумі небулайзера.
Як правильно використовувати небулайзер для немовлят і дітей старшого віку?
 1. Для забезпечення ефективної інгаляції маска повинна повністю закривати рот і ніс немовля.
 2. У дітей старшого віку маска також повинна повністю закривати рот і ніс. Використання небулайзера поруч зі сплячою людиною малоефективне, оскільки в дихальні шляхи потрапляє недостатня кількість лікарського засобу.

Примітка: діти повинні використовувати небулайзер тільки під наглядом дорослих. Категорично забороняється залишати дітей з небулайзером без нагляду.

Для інгаляції з маскою потрібно більше часу Це пов’язано з технічними причинами. При використанні маски за один вдих у дихальні шляхи потрапляє менша кількість лікарського засобу в порівнянні із загубником. Лікарський аерозоль змішується з повітрям через отвори в масці.
Чому потрібно періодично міняти небулайзерну камеру?
 1. Для забезпечення необхідного терапевтичного ефекту лікарського аерозолю отвори повинні мати певний діаметр. Через дії термічних і механічних навантажень пластик із часом зношується. Небулайзерна камера є особливо чутливою до зносу. Також це може викликати зміни в складі частинок аерозолю, що безпосередньо впливатиме на ефективність лікування.
 2. Рекомендується регулярно замінювати небулайзерну камеру з гігієнічних причин.
Кожен пацієнт повинен мати індивідуальну небулайзерну камеру? Так, це абсолютно необхідно з гігієнічних міркувань.

9. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Параметри джерела живлення 230 В/50 Гц
Споживання енергії Макс. 180 Вт
Кількість лікарського засобу в камері 5 мл.
Розмір часток 0,5-10 мкм
Середній аеродинамічний діаметр маси 4 мкм
Гучність близько 60 дБ
Середній рівень небулізації ≥0.18мл/мін.
Діапазон максимального тиску 17,4 – 29 фунт/кв.дюйм (0,21 – 0,20 КПа)
Діапазон робочого тиску 6,96 – 10 фунт/кв.дюйм (0,048 – 0,07 КПа)
Витрата 4,0 ~ 7,0 л/хв
Діапазон робочих температур від 10℃ до 40℃ (від 50℉ до 104℉)
Діапазон відносної вологості повітря 10 – 95 % відн.вол.
Діапазон температур зберігання від -25℃ до 70℃ (від -13℉ до 158℉)
Діапазон відносної вологості повітря при зберіганні 10 – 95 % відн.вол.
Габаритні розміри (довжина x ширина x висота) 150 × 124 × 127 мм
Маса 1,36 кг
Стандартна комплектація Небулайзерна камера, повітряна трубка, загубник, набір змінних фільтрів (5 шт.)
Додаткові комплектуючі маска для дорослих, маска для дітей

Див. інструкцію споживача

Див. інструкцію споживача

Використання елемента типу BF

Утилізація – роздільний збір.

Увага

Сертифікація ISO9001 та ISO13485
Цей прилад відповідає вимогам стандарту ЄС EN60601-1-2 по електромагнітній сумісності.

Юлайзер™ First Aid - instr bottom

 

Закриваючи дане вікно, Ви погоджуєтесь, що ознайомилися з нижче наведеною інформацією.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я!