Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип і звичайна застуда

11 July 2017

Чим відрізняються простудні захворювання, грип і ГРВІ?

Застуда – це такий стан організму, при якому послаблюються імунні сили організму, збільшується його сприйнятливість до вірусів і бактерій або ж власні бактерії, які живуть на слизових, активуються та викликають запалення. Якщо людина потрапила під дощ, одягнулася не по погоді або просто сиділа навпроти відчиненого вікна в холодну пору року, її шанси захворіти зростають. Що стосується ГРВІ, то цей хворобливий стан передається від хворої людини до іншої людини. Досить легко заразитися парагрипом, риновірусом, аденовірусом чи будь-яким іншим видом ГРВІ (гострі респіраторні вірусні захворювання), яких налічується понад 200 видів. Таким же способом передається і грип – респіраторний вірус, який відрізняється вираженою лихоманкою, більш складним перебігом хвороби і високою ймовірністю ускладнень.

Вже при появі перших симптомів нескладно зрозуміти, яка саме хвороба атакує організм: один зі звичайних респіраторних вірусів або все-таки грип. Розглянемо докладніше симптоматику цих видів захворювань.

Грип має наступні ознаки:

  • Різке підвищення температури тіла на самому початку захворювання (38-39° і вище). Знизити температуру тіла, викликану вірусом грипу, буває важко.
  • Озноб, слабкість, ломота в тілі, головний біль.
  • Може бути світлобоязнь.
  • Сухий кашель, який іноді супроводжується болем у грудях.
  • У перші дні хвороби катаральні ознаки (нежить, біль у горлі) майже не проявляються.

Симптоми, які характерні для ГРВІ:

  • Закладеність носа, нежить, почервоніння і біль в горлі на початку хвороби.
  • Кашель, хрипи в грудній клітці – можуть проявлятися на другий-третій день хвороби.
  • Підвищена температура тіла – характерна ознака ГРВІ, проявляється на тлі катаральних ознак захворювання.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип і звичайна застуда - gripp

ГРВІ у грудничка може супроводжуватися втратою апетиту, дратівливістю, порушенням сну. Дитина часто плаче, при цьому відзначається змінений тембр голосу дитини.

Респіраторні вірусні інфекції часто просто об’єднують терміном «застуда». Залежно від виду вірусу і місця його локалізації діагностуються: фарингіт, ларингіт, бронхіт, ларинготрахеїт та інші захворювання, викликані респіраторною інфекцією. При цьому діагноз «грип» може бути поставлений тільки після проведення спеціальних лабораторних досліджень.

Лікування застуди у дітей і дорослих

На питання, чим лікувати застуду, не можна відповісти однозначно. Схема лікування залежить від особливостей вірусу, який став причиною хвороби, стану пацієнта, переліку симптомів та їх тяжкості. Іноді респіраторне захворювання може протікати на тлі лихоманки, розладів травлення, значного погіршення самопочуття пацієнта. У таких випадках призначається стаціонарне лікування, особливо якщо пацієнт – дитина грудного віку.

Якщо хвороба протікає без ускладнень, лікар призначає ліки від застуди симптоматичного характеру: жарознижуючі, антисептичні, антигістамінні засоби і т. д. Як засіб від застуди іноді рекомендують приймати імуномодулюючі препарати, які профілактично підсилюють опірність організму до інфекцій.

Хвороба ніколи не буває своєчасною. Тому не втрачає своєї актуальності питання: як швидко вилікувати застуду? Причому не тільки швидко, але й ефективно. Це можна зробити, якщо в будинку є небулайзер. Основною перевагою інгалятора в лікуванні респіраторних недуг є здатність доставляти ліки відразу в осередок хвороби.

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), грип і звичайна застуда - gripp 2

Як лікувати застуду за допомогою небулайзера:

  • 1-2 контейнери ліків Декасан®: 2 рази на день.
  • Засіб для лікування кашлю Lorde® Hyal, застосовувати в інгаляціях двічі в день.

    Додатково протягом дня можна закрапувати у ніс противірусний засіб АКК® 3-5 крапель в кожен носовий хід кожні 3-4 години

З іншими засоби симптоматичної дії для небулайзерної терапії Вам допоможуть рекомендації лікаря.

Препарати для небулайзерної терапії найчастіше випускаються в спеціальних однодозових контейнерах: в них міститься стерильний розчин і вони, як правило, розраховані на одноразове застосування. Застосування нестерильних (багатодозових, випускаються у флаконах) розчинів може призвести до розвитку ускладнень в процесі лікування.

 
Інші новини
Як швидко вилікувати застуду?
Лікування сухого кашлю інгаляціями
Як вилікувати кашель за допомогою Юлайзера?
“ЮРіЯ-ФАРМ” на європейському респіраторному конгресі (ЕRS)
Інгалятор ЮЛАЙЗЕР™ HOME посів 1 місце в рейтингу споживчих уподобань «Фаворити Успіху – 2017»!
Епідемія грипу в Україні очікується на 2 тижні раніше. Як вберегтися від небезпечного вірусу?
Кращі з кращих: «Юрія-Фарм» отримала статуетку «Панацея–2017»
Соціальний проект «Захисти родину від застуди» (для України)
Юлайзер™: як користуватися
Інгалятор і небулайзер: різниця

Медіа статті
НАЗІСОФТ – розчин гіалуронової кислоти для найдорожчих носиків
Відеоролик про лікарський засіб Декасан в контейнерах 2019 рік
Лікування кашлю. Респіраторна інфекція – Респіраторне лікування.
Інгаляції з муколітиком Lorde® (відеореклама, 2017)
Юлайзер™ для Вас: Очищення небулайзера після застосування